Kókuszolaj

Ha csak egy olajt kellene választani, amit a legtöbbször használnak, akkor ez a kókuszolaj lenne. A nõk ugyanúgy szeretik, mint az ételkiegészítõ formáját. Finomítatlan változatában a kókuszolaj bizonyítottan hatékony. Mit kell még tudni róla?

Ez egy olyan olaj, amely nem magvakból vagy diófélékbõl származik. A kókuszolajat mechanikusan préselik a kókuszpépbõl, azaz pálma gyümölcsökbõl. A kókuszolaj általában két változatban kapható. A gyönyörûen aromás, finomítatlan olaj kozmetikai használatra kiválóan alkalmas, míg a tiszta és szinte illatos finomított olaj pl. sütéshez alkalmas.

Kókuszolaj = természetes hajkondicionáló

Minden nõnek ismernie kell a kókuszolaj tulajdonságait, mivel ez a legnépszerûbb természetes kozmetikum. Szobahõmérsékleten fehér, lágy vaj formájú, így jobban hasonlít a hajmaszkra. Természetes hajkondicionálónak tekintik, mert nagyszerû a hajápoláshoz.

Hidegen sajtolt, finomítatlan kókuszolaj:

  • antibakteriális és gombaellenes hatással rendelkezik,
  • mély hidratációt biztosít (megakadályozza a vízveszteséget),
  • hatékony védi a finom hajszálakat ,
  • visszaálítja a haj egészséges ragyogását,
  • „csillapítja” a fejbõrt és normalizálja funkcióit.

A természetes kókuszolaj sokat jelent a hajnak. Különösen jól kezeli az egyenes, egészséges és sima hajat, amely védelmet nyújt. A kókuszoalajat gyakran használják arc és bõrápolásra használatos kozmetikumokban.

A kókuszolaj NEM alkalmas sérült hajra!

Egyértelmûnek tekintik, hogy a kókuszolaj regenerálja a sérült hajat. Ez téves gondolat! Nem szabad elfelejteni, hogy az olaj megfelelését az olajban található esszenciális zsírsavak mennyisége határozza meg. A kókuszolaj többnyire telített zsírsavakból áll, amiért könnyen behatol az alacsony porozitású hajba. A sérült haj göndörödhet használata után. Mindenképpen jobb az egészségesebb haj hajápolásához, védelmet és ragyogást nyújtva, valamint csillapítva a fejbõr irritációit.